Kursai

Kursai

Norintiems susipažinti su sodo menu, fitodizainu, bei siekiantiems darnos aplinkoje „Sodo meno avilys“ kartu su VU Botanikos Sodu Kairėnuose organizuoja Kraštovaizdžio Dizaino ir Želdinimo Pagrindų kursus.
Trukmė: 72 akademinės valandos.
Laikas: 9 dienos šeštadieniais nuo 10 val.  Diena – 8 akademinės valandos.
Vieta: VU Botanikos sodas Kairėnuose.
Kursų pradžia: 2021 m. Vasario 20 d. šeštadienį, 10 val. Pabaiga – 17 val.
Kaina: 455 eurų (užsiregistravusiems iki 2021 Sausio 5 dienos taikoma 15 proc. nuolaida).

Kursų dalyviams, išklausiusiems visą 72 ak. val. Kursą bus suteikiamos privilegijos:

  • Bus įteiktas Kraštovaizdžio Dizaino ir Želdinimo Pagrindų Kursų baigimo pažymėjimas.
  • Kursantai gaus dovanų abonementinį bilietą į VU Botanikos Sodą vieneriems Metams.
  • Kursų dalyviai gaus 20 proc. nuolaidą išsamiai individualiai konsultacijai. Daugau informacijos rasite ČIA.
Informacija dėl COVID-19

Ar 2021 m. pavasariniai kursai vyks gyvai ar nuotoliniu būdu bus sprendžiama atsižvelgus į epideminę situaciją. Jei kursai vyks gyvai, tačiau Jūs dėl asmeninių priežasčių norėsite kursų nuotoliniu būdu, galite tartis su lektorėmis asmeniškai.

Mokymosi eigoje kiekvienas galės susikurti savo individualiai pasirinktą projektą (Jūsų asmeninės sodybos, aktualios erdvės ar išgalvotą).

Kursų metu sužinosite:

  • ko reikia gražios ir darnios aplinkos sukūrimui (Projekto sudarymas – teorija ir praktika, sodų istorija, stiliai ir tipai, sklypo paskirstymas pagal funkcines zonas, kompozicija, ritmas, spalvos, šviesa, šešėlis, augalų žymėjimas projekte, vizualizacija),
  • apie augalus ir jų priežiūrą (Augalo prisitaikymas prie aplinkos sąlygų (apšvietimas, drėgmė, dirva), augimo greitis, augimo formos. Augalų grupės: vienmečiai, dvimečiai, daugiamečiai, visžaliai, viksvos, smilgos, krūmai, medžiai,vijokliai, vandens augalai. Augalai želdiniuose (struktūriniai-architektūriniai, užpildantys-dengiantys, lapijos spalva, dekoratyvumas metų laikuose, kvapas, nauda). Augalų bendrijos gamtoje ir sode (pieva, prerija, miškas, aukštikalnės, alpinariumai). Vandens telkinius (vietos parinkimas, natūralus, dirbtinis, vandens augalai). Ekologiškas sodas ir kodėl jame netręšiame ir nepurškiame (kenkėjai, ligos)).
  • žmogaus gyvenamosios aplinkos formavimo principus kaip sutvirtinti šlaitus, apie grunto paruošimą, lygius, drenažą, kaip įrengti veją ar natūralią pievą, tvenkinėlį, gėlyną, prieskonių ir vaistažolių sodelį, kaip paruošti žemę skirtingo rūgštingumo dirvą mėgstantiems augalams (pvz. šilauogėm, rododendrams), kaip sodinti ir tvarkytis su dekoratyviniais, kultūriniais ir laukiniais augalais, apie biologinės įvairovės reikšmę sode ir tt.
  • kaip skiepyti, genėti, formuoti augalus.
  • apie augalų, meno ir architektūros sintezę su žaliąja idėja (mažoji architektūra ir dekoro elementai sode (nuo pavėsinių, pergolų, sodo baldų, takelių iki girdyklų, inkilų, vabzdžių namelių…) Balkonų ir terasų apželdinimas. Konteineriniai augalai. Kambariniai augalai – augalų fitodizainas, žiemos sodai, augalų kolekcijos.
  • kapavietės – mūsų protėvių namai. Mokysimės įrengti ir prižiūrėti.

Šie kursai – ypatinga edukacinė programa, siūlanti išskirtinę galimybę teoriją derinti su praktika ir betarpiškai susipažinti su sodų kultūra, taipogi didžiule augalų bei kita biologine įvairove Botanikos sode. Mūsų tikslas – padėti norintiems sukurti savo sodą, suprasti Gamtą ir gyventi su ja darnoje.

Sumokėti ir rezervuotis vietą kursuose galite banko pavedimu.
Registracija į visas kursų dienas vyksta sumokėjus 155 eurų avansą arba pilną sumą, bei pranešus apie tai el. pašto adresu: sodomenoavilys@gmail.com
Pilnas galutinis mokėjimas už visus kursus turi būti atliktas iki Vasario 20 dienos.

Swedbank, LT21 7300 0101 6147 6936
MB Eurikos Menas
(Apmokėjimo kvitą prašome atsiųsti į sodomenoavilys@gmail.com)

Norintiems užsiregistruoti į vienos dienos seminarą prašome pervesti visą sumą (65 eu.) asmeniškai dėstančiai lektorei, bei registruotis nurodytu asmeniniu el. paštu, nurodant seminaro dienos datą. Daugau info. rasite ČIA.

Vietų kiekis ribotas.

LT 847300010100319533 Danielė Šležienė (daniele.vysnia@gmail.com, +37060890906)

LT 267300010078221261 Dalia Bastienė (dalia@rankdarbiai.lt, +37061128765)

LT 217300010161476936 MB Eurikos Menas (u.eurika@gmail.com +37061382550)

caret-down caret-up caret-left caret-right
Kristina Kaškonaitė-Valaitienė

"Labai džiaugiuosi, kad nusprendžiau pasirinkti būtent Sodo Meno Avilio kursus, tai buvo gera investicija tiek laiko tiek finansų atžvilgiu. Pagrindiniai kriterijus - kokybė - kursus veda trys nuostabios dėstytojos, savo srities profesionalės, turinčios daug žinių ir praktinės patirties. Tai labai skirtingos asmenybės, kartais turinčios skirtingus sodo kūrimo požiūrius ar matymus, bet tai tik didelis privalumas, nes prasiplečia akiratis. Geras skonis yra ugdomas žinių pagalba. Norėčiau tai pakartoti :)"

Rasa Puzinienė

"Smagu, kad trijų merginų, savo srities profesionalių, kompanija susibūrė labai kilniam tikslui. Po šių paskaitų į augalų pasaulį pažvelgiau kitu žvilgsniu. Sodo samprata man nėra svetima, nes šioje srityje jau dirbu 28 metus. Bet visada smagu ir naudinga išgirsti kolegišką nuomonę, atrasti ką nors naujo, suprasti tau žinomus dalykus daug išsamiau. Gerbiamos, merginos, Daniele, Eurika ir Dalia, dėkoju Jums už suteiktas žinias ir Jūsų perteiktą patirtį. Tai yra man didelis paskatinimas nesustoti domėtis ir dirbti aplinkos želdinimo srityje. Geriausios Jums sėkmės."

Inga Gudinaitė

“Be to, kad man patiko kursų temų visuma, pateikimo gylis ir vieta (Kairėnų Botanikos sode!), vienas iš vertingiausių kursų aspektų buvo tai, kad turėjau galimybę mokytis net iš trijų sodo kūrimo profesionalių iš karto. Eurika, Dalia ir Danielė kiekviena turi savo požiūrį į tai, koks yra svajonių sodas, puikiai papildo viena kitą ir tai praplėtė mano sodo kūrimo “ribas”. Kursų metu sukurtą gėlyno projektą (ir ne tik jį) įgyvendinau savo sode: kaimynai užsuka pažiūrėti iš arčiau.

Dalia Luzgauskaitė

"Trys nuostabios moterys, augalų pasaulio stebūklų kūrėjos ir mokytojos juos pažinti. Kursų metu gavau daug žinių apie augalus, jų derinimą, drąsos eksperimentuoti ir dar daug visokios informacijos, kurios neįmanoma žodžiais išsakyti - ją pajaučia, kiekvienas savaip. Smagu, kad kursuose užsimezgusi pažintis, virto draugyste, kuri tęsiasi kartu su augalų pasauliu."

Živilė Butkūnaitė

"Eidama į šiuos kursus galvojau, kad labai daug žinau. Pasirodo beveik nieko :) Kursai sudėliojo labai gražiai į stalčiukus kas yra kas. Paskaitos įdomios, laikas prabėga akimirksniu. Geriausios rekomendacijos. Po kursų savo sodą pamilsite kitokia meile. Tą garantuoju :)"

Vilija Daugėlaitė Noreikienė

"Man, architektei, dirbančiai ir apšvietimo srityje, Sodo Meno Avilio kursai labai padėjo suprasti, kaip šie dėsniai veikia ne tik interjere, bet ir lauke. Buvo smagu drauge kurti projektus. Ir nesvarbu, kas esame - naujokė ar profesionalė - visos netikėtai radome sau kažką svarbaus ir nauja. Puiki patirtis, puikios lektorės!"

Užsiregistruokite su savo el. pašto adresu žemiau, kad būtumėte informuoti apie SMA naujienas, veiklą ir pasiūlymus.

El. Paštas